tr +90 (536) 709 14 96 P.tesi. - C.tesi: 08:30-19:00 A+Live Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, No: 7, Kat 13, İstanbul

Kimler Sporcu Bursu Alabilir?

kimler-spor-bursu-alabilir

Spor bursu, öğrencilerin Amerika ve Kanada gibi bu alanda başarılı yurt dışı ülkelerinde akademik kariyerlerini ve spor başarılarını geliştirmelerini sağlar.

Sporcu burcu ile kariyerlerine başarılı bir başlangıç yapan öğrenciler, akademik ve spor başarıları sayesinde burs alarak eğitim hayatlarına başlar. Sporcu bursu alabilmek için alanında başarılı bir danışmanlık firması ile çalışmak gerekmektedir.

Sporcu bursu kapsamında üniversite akademik bursu alabilirsiniz. Üniversite akademik bursları, SAT ve TOEFL sınavlarından yüksek puan alan öğrenciler için verilen bir fırsattır. Bu öğrenciler yüksek düzeyde diploma notuna sahip olmalıdır.

Öte yandan karnelerinizin ingilizce versiyonunu ve sınav sonuçlarınızı size en uygun üniversiteye ulaştırarak burs talebinde bulunuyoruz. Özellikle SAT’ı 1500 ya da üzerinde ise hemen iletişime geçmeniz önemlidir.

Üniversite burs imkanlarımızdan yararlanabileceğiniz spor dalları: Futbol, Basketbol, Tenis, Voleybol, Atletizm, Buz Hokeyi, Amerikan Futbolu olmaktadır.

 

kimler-sporcu-bursu-alabilir

Yurt Dışı Sporcu Bursu İçin Kriterler Neler?

Yurt dışı spor bursu almanız için 300’ün üzerinde üniversite ile iletişim halindeyiz.

Bu üniversitelerin bulunduğu konferanslar NCAA Division 1-2-3, NAIA Division 1-2, NCCAA Division 1-2, NJCAA Division 1-2 olmaktadır. Burs indiriminden yararlanmak için aşağıdaki kriterlerden sadece bir tanesi bizim için yeterli olmaktadır. Bunlar:

  • Ders ortalamasının 70 veya üzeri olması
  • İngilizce notunun 90 veya üzeri olması
  • Okulunda sosyal yardım projesinde görev alan öğrenciler
  • Sporcu olan öğrenciler

Liseler için alınacak olan burs miktarı ise 2 farklı faktörle belirlenmektedir. Bu faktörler, Akademik ve Atletik başarılar olarak ikiye ayrılmaktadır. Burs miktarındaki en mühim faktörler bu iki faktörden oluşmaktadır. Bundan dolayı da öğrencinin seviyesi bu alandaki başarılarıyla tespit edilmeli ve bir sunum halinde okula sunulmalıdır.

Yurt dışı sporcu bursu danışmanlığı önemi de bu noktada ortaya çıkmaktadır. Amerika ve Kanada spor bursu kapsamında hem akademik kariyer hem de spor başarıları önem taşımaktadır.

Amerika’daki okullardan akademik burs almak için erken başvuru yapmak önemlidir. Okullarda burslar genel olarak ilk başvuruda bulunanlara verilmektedir. Bundan dolayı da mümkün olan en erken dönemde başvuru yapmak önemlidir.

Leave a Reply