tr +90 (536) 709 14 96 P.tesi. - C.tesi: 08:30-19:00 A+Live Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, No: 7, Kat 13, İstanbul

Amerika ve Kanada Spor Bursu

abd-kanada-spor-bursu

Amerika ve Kanada spor bursu sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde kolej bursu alabilir ve kolej yerleştirme scoutlarımız sayesinde akademik, atletik ve sosyal açıdan en uygun okulda öğrenim görebilirsiniz.

Amerika üniversite bursu sayesinde spor hayatınızı kariyeriniz yapabilir ve aynı zamanda akademik alanda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Ancak, Amerika’da spor bursu almak için öğrencilerin hem spor alanında hem de akademik alanda başarılı olması beklenmektedir.

En az ortalama bir başarıya sahip olan öğrenciler burs hakkından faydalanabilmektedir. Programlarda akademik alanda ortalamanın altında olan öğrencilere de burs imkanı sunmamız mümkün olsa da akademik başarı, alınacak burs oranını direkt olarak etkilemektedir.

Amerika’da üniversite ligleri farklı konferanslar ayrılır. Bunlar; NCAA, NAIA, NCCAA, ve JUCO ‘dur. Community College diye adlandırılan 2 yıllık sertifika eğitimi veren yüksek okullar JUCO liginde oynar. Diğer konferanslardaki takımlar ise 4 yıllık diploma veren üniversiteler olmaktadır.

amerika-kanada-spor-bursu

Yurt Dışı Sporcu Bursu Danışmanlığı

Sporcu bursu için en önemli nokta yurt dışı sporcu bursu danışmanlığı almaktadır. Play Sports Abroad Amerika üniversitelerin sundukları programlara hakim olmakla beraber öğrencinin okumak istediği bölüme göre en uygun programı da bulmayı sağlar.

Amerika’daki üniversiteler Play Sports Abroad networkleri ile gelen öğrencilerin başarıları sayesinde bu öğrencileri de tercih etmektedir. Bunun en büyük sebebi ise PSA okulların ihtiyaç duydukları ve tercih ettikleri öğrenci profili hakkında bilgi sahibi olmasıdır.

Doğru Burs İçin…

Her akademik senenin başında koçlardan yazılı şekilde aranan pozisyon ve öğrenci yetenekleri hakkında rapor almaktadır. Bu profiller hakkında yeterli bilgiye sahip olan PSA, buna en uygun öğrencileri önermektedir. PSA ile çalışan öğrenciler, 10. Sınıftan itibaren üniversite bulabilmektedir.

Yurt dışı sporcu bursu için PSA tarafından hazırlanan başvuru formunun hemen doldurulması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Amerika’daki üniversiteler, 2-3 sezon sonrasının oyuncuları ile imzalamayabilmektedir. Bundan dolayı da sürece en erken dönemde başlamak gerekmektedir.

Doğru bursu yakalamak için yaklaşık 2 sene gerekmektedir. Bundan dolayı da öğrencilerin 10. Sınıfta PSA ile iletişime geçmesi, yurt dışı spor bursu almak için önemlidir.