tren +90 (536) 709 14 96 P.tesi. - C.tesi: 08:30-19:00 A+Live Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, No: 7, Kat 13, İstanbul

Amerika ve Kanada
Üniversite Bursları

Amacınız ve hayaliniz Amerika Birleşik Devletleri’nde kolej sporları oynamaksa, kolej yerleştirme scoutlarımız size akademik, atletik ve sosyal açıdan uygun bir okul bulacak ve bu okula yerleşmenizi sağlayacaktır.

Yılların verdiği tecrübe ve sektör içerisinde sahip olduğumuz güven ilişkileri sayesinde ekibimiz hayallerinizi gerçekleştirmenizde size öncülük edecektir.

Amerika üniversite bursu servislerimizden yararlanmak isteyen öğrenciler hem spor yönünde başarılı hem de akademik anlamda en az ortalama bir öğrenci olmalıdırlar.

Bu programlar, Amerika’da öğrencilerin spor ve akademik hayatı beraber yürütmesi için tasarlanmıştır.

Amerika’da üniversite ligleri farklı konferanslara ayrılır. Bu konferanslar, NCAA, NAIA, NCCAA, ve JUCO ‘dur. Community College diye adlandırılan 2 yıllık sertifika eğitimi veren yüksek okullar JUCO liginde oynar.

Diğer konferanslardaki takımlar ise 4 yıllık diploma veren üniversitelerdir.

Not: Bu programlarda akademik anlamda ortalamanın altında olan öğrencilere de burs imkanı sunabiliriz, fakat akademik başarı, sağlanabilecek burs miktarında önemli bir etken olacaktır.

ABD ve Kanadalı Üniversite Bursu İçin PSA Size Ne Gibi Ayrıcalıklar Sunar?

Ekibimizin, Amerika üniversitelerinin sundukları programlara hakimiyeti, öğrencinin okumak istediği bölüme göre en uygun programı bulmasını sağlar.

Amerika’daki üniversiteler bizim aracılığımızla gelen öğrencileri almayı seviyor ve bunu tercih ediyor.

Bunun en büyük nedeni, PSA olarak okulların ihtiyaç duyduğu yetenekleri ve pozisyonları her akademik yılın başında koçlardan yazılı bir şekilde alıyor ve üniversitelere, ihtiyaç duydukları oyuncu profillerindeki öğrencileri sunuyor olmamızdır.

PSA ile çalışan öğrenciler kendilerine 10. sınıftan itibaren üniversite bulabilirler. Bu nedenle PSA’nın öğrencileri henüz liseden mezun olmadan gidecekleri üniversiteleri bilir ve öğrencilerimizin geleceklerine yönelik belirsizlik stresleri ortadan kalkar.

PSA olarak böyle bir fırsat sunabildiğimiz için, Amerika’da sporculuk yönüyle burs almak isteyen öğrencilere ve ailelerine önerimiz, henüz öğrenci erken yaştayken bizimle iletişime geçmeleri ve bizden kariyer planlaması hizmeti almalarıdır.

Amerika’daki üniversitelerin koçlarıyla çok iyi bir iletişimimiz olduğu için öğrencileri, üniversiteler karşısında en doğru şekilde temsil edebiliyoruz.

Öğrencilerin ve ailelerin beklentilerini koçlara anlatıyor, onların öğrenciden beklentilerini sizlere geri aktarıyoruz.

PSA İle Çalışmak İçin Neler Yapmalıyım?

Üniversite sporcu bursları için hazırladığımız başvuru formunu hemen doldurmalısın!

Not: Amerika’da üniversiteler 2-3 sezon sonrasının oyuncularıyla imzalamayabiliyor. Bu nedenle sürece ne kadar erken başlarsanız, burs yakalamak için o kadar çok zamanınız olur.

En doğru bursu yakalamak için ortalama 2 sene gerekebilir, bu nedenle öğrencilere en geç 11.sınıfta bizimle iletişime geçmelerini öneriyoruz ve seviyelerine göre burs yakalama şanslarına garanti veriyoruz.

ABD ve Kanada Üniversite Bursları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Üniversite Atletik bursu nedir?

Amerikan ve Kanadalı üniversitelerinden atletik burslar almak için ögrencinin yaptığı spor branşında başarılı olması gerekmektedir. Sporcular üniversitedeki koçlara kendileri de ulaşabilirler fakat bu süreç hiç bekledikleri gibi ilerlemeyecektir. Bu süreci bize bırakmanızı öneriyoruz. Bize highlight videonuzu ulaştırarak sürece başlayabilirsiniz.

Üniversite Akademik bursu nedir?

Üniversite akademik bursları, SAT ve TOEFL sınavlarından yüksek puan alan ögrenciler için var olan bir fırsattır. Bu ögrenciler aynı zamanda yüksek düzeyde lise diploma notuna sahip olmalıdırlar. Karnelerinizin ingilizce versiyonunu ve sınav sonuçlarınızı, istediginiz üniversiteye ulaştırarak burs talebinde bulunabilirsiniz. Bizimle çalışırsanız, bunu sizin için biz yaparız ve sorunsuz bir burs talebi başvurusu gerçekleştirirsiniz. Not: SAT’niz 1500 veya üzeriyse bizimle hemen iletişime geçmenizi öneririz.

Hangi Spor Dallarında Burs İmkanları Mevcut?

Üniversite burs imkanlarımızdan yararlanabileceğiniz spor dalları: Futbol, Basketbol, Tenis, Voleybol, Atletizm, Buz Hokeyi, Amerikan Futbolu

Hangi Üniversitelerle Çalışıyorsunuz?

300’ün üzerinde üniversite ile iletişim halindeyiz. Bu üniversitelerin bulundukları konferanslar:

• NCAA Division 1-2-3
• NAIA Division 1-2
• NCCAA Division 1-2
• NJCAA Division 1-2