tr +90 (536) 709 14 96 P.tesi. - C.tesi: 08:30-19:00 A+Live Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, No: 7, Kat 13, İstanbul

Play Sports Abroad (PSA) Hakkında | Neden Yurt Dışı Spor Bursu ve PSA?

Play Sports Abroad (PSA) DanışmanlıkBlogbasketbol bursuPlay Sports Abroad (PSA) Hakkında | Neden Yurt Dışı Spor Bursu ve PSA?

Play Sports Abroad, sporcu ve öğrencilerin atletik ve akademik başarılarına göre; ABD, Kanada gibi yurt dışı ülkelerinde spor bursu ile okumasını sağlayan bir yurt dışı spor bursu danışmanlık firmasıdır.

Play Sports Abroad kurucularının ikisi de eğitim ve spor hayatını yurt dışında geçirmiştir. Kurucu ortaklardan Batu Öğretmen, lise ve üniversite eğitimini Kanada’da bitirirken, Emir Demirkıran lise eğitimini Amerika’da, üniversite eğitimini Kanada’da tamamlamıştır.

Play Sports Abroad‘un en önemli farklılıklarından birisi, sahip olduğu uluslararası networktür. Kurucu ortaklardan Batu Öğretmen, daha önce EuroLeague Final Four’da görev alırken, Emir Demirkıran ise NBA Summer League (Yaz Ligi) Scouting’de yer aldı.
 
Kanada’da Quebec şehri tarihindeki ilk Amerikan okullarının basketbol seçmelerini düzenliyoruz. Play Sports Abroad ile beraber Amerika’ya gelen öğrenciler sadece Türkiye’den değil. Biz daha önce İtalya, Kanada, Sırbistan, Karadağ, ve Ürdün’den de oyuncular alıp götürdük.

Her ülkede Play Sports Abroad’un “Scout” pozisyonunu üstlenen çalışanlarımız var ve her scout’un bulundukları coğrafyanın en iyi 25 oyuncusu, hem erkek hem kadın sporlarında onların raporları sayesinde datamıza düşüyor.

PSA, öğrencilere hangi spor branşlarında hizmetler sunmaktadır?

Play Sports Abroad Danışmanlık’ın sunduğu servisler; yurt dışı sporcu bursu danışmanlığı, NCAA (National Collegiate Athletic Association) onaylı Showcase’ler, menajerlik, kariyer danışmanlığı, bireysel antrenmanlar ve sporcu imaj hizmetleridir.
Servis sunduğumuz branşlar ise:

Basketbol

Play Sports Abroad, daha önce 4 basketbolcusuna Amerika’da tam burslu üniversite okuma şansı yakaladı. Ayrıca 20’ye aşkın sporcuya belirli oranlarda spor bursu imkanı sağladı.

Futbol

PSA daha önce 1 futbolcusuna Amerika’da tam burslu üniversite okuma şansı yakaladı.

Voleybol

PSA daha önce 2 tane voleybolcusuna tam burslu üniversite okuma şansı yakaladı.

  • Tenis
  • Yüzme
  • Atletizm

Play Sports Abroad, hangi ülkelerde danışmanlık vermektedir?

Play Sports Abroad ile beraber Amerika ve Kanada’ya gelen öğrenciler sadece Türkiye’den değil, daha önce İtalya, Kanada, Sırbistan, Karadağ ve Ürdün’den de oyuncular alıp götürdük. PSA ekibinde çalışan yetenek avcıları sayesinde bu oyunculara rahatlıkla ulaşabiliyoruz.

Matija Milovic, bizim Balkanlar yetenek avcımız. Nicholas Algie de bizim İtalya yetenek avcımız. Bu nedenle ağırlıklı olarak Türkçe, Sırpça veya İtalyanca konuşan sporculara daha çok erişim gücümüz var. Avrupa genelinde faaliyet gösteren yetenek avcılarımız, iyi oyuncular hakkında data toplamamız konusunda bize yardımcı oluyorlar.

PSA’in sektördeki benzer danışmanlık şirketlerine göre avantajları nelerdir?

Play Sports Abroad’un tüm çalışanları daha önce ABD’de ve Kanada’da eğitim ve spor deneyimi yaşamış profesyonellerden oluşmaktadır.

Dolayısı ile Play Sports Abroad ekibi, daha önce bu aşamaları deneyimlemiş ve bu süreçte başarılı olmuş bireyler olarak fark yaratmaktadır.

Ekip; şimdi tüm bu deneyimleri, danışanlarına 1. ağızdan aktarmayı ve sporcu öğrencilere seçkin imkanlarla burs ayrıcalığı sağlamayı hedefliyor.

Play Sports Abroad, yeni danışanları ile bütün geçmiş ve mevcut referanslarını paylaşmaya her zaman açıktır. Öte yandan PSA’in kurucuları, ABD’nin şampiyon apoletli okullarından biri olan Bella Vista’da sportif direktörlüğü görevini de yürütmektedir.
 
Play Sports Abroad ayrıca, NBA onaylı bir yetenek avcısını bünyesinde barındırıyor. PSA ayrıca hem yurt içinde hem de yurt dışında çok önemli okul networkü ile faaliyetlerini sürdürüyor.