tr +90 (536) 709 14 96 P.tesi. - C.tesi: 08:30-19:00 A+Live Ataşehir, Barbaros Mahallesi, Begonya Sokak, No: 7, Kat 13, İstanbul

PSA Farkı

PSA FARKI

Amacınız ve hayaliniz Amerika Birleşik Devletleri’nde kolej sporları oynamaksa, kolej yerleştirme scoutlarımız size akademik, atletik ve sosyal açıdan uygun bir okul bulacak ve bu okula yerleşmenizi sağlayacaktır.

Yılların verdiği tecrübe ve sektör içerisinde sahip olduğumuz güven ilişkileri sayesinde ekibimiz hayallerinizi gerçekleştirmenizde size öncülük edecektir.

Amerika üniversite bursu servislerimizden yararlanmak isteyen öğrenciler hem spor yönünde başarılı hem de akademik anlamda en az ortalama bir öğrenci olmalıdırlar.

Bu programlar, Amerika’da öğrencilerin spor ve akademik hayatı beraber yürütmesi için tasarlanmıştır.

Not: Bu programlarda akademik anlamda ortalamanın altında olan öğrencilere de burs imkanı sunabiliriz, fakat akademik başarı, sağlanabilecek burs miktarında önemli bir etken olacaktır.

Amerika’da üniversite ligleri farklı konferanslara ayrılır. Bu konferanslar, NCAA, NAIA, NCCAA, ve JUCO ‘dur. Community College diye adlandırılan 2 yıllık sertifika eğitimi veren yüksek okullar JUCO liginde oynar.

Diğer konferanslardaki takımlar ise 4 yıllık diploma veren üniversitelerdir.